Strona główna
Nawigacja
Artykuły

sondy
Jak oceniasz wiedze w portalu
Przydatna wiedza
Może być
Wiedza nieprzydatna

Wyniki

Skorzystaj z wyszukiwarki-wpisz interesujace słowo/słowa
Szukaj:
Wspomóż nas artykułem lub dowolnym tekstem

Jesli chesz nas wspomóc dodaj przez ten formularz tekst lub dodowleny artykuł, a my go opublikujemy na stronie. Tekst musi być tylko czastą wiedzą bez komentarzy lub opinii. Z powodu braku czasu proszę o nie przesyałnie kopii z książek, stron internetowych czy czasopism nie mamy kiedy tego sprawdzać. Dziekujemy za każdy artykuł.

 

 

Przejdź do formularza aby dodać tekst

Kłopoty Coca-Coli


Kłopoty Coca-Coli

 

 

   Amerykańska firma Coca-Cola zrobiła furorę w latach 60 dzięki recepturze napoju innowacyjnego jak na owe czasy. Przez kolejne 20 lat firma rozrastała się wchodząc na kolejne światowe rynki. Dzisiaj napoje Coca-Cola, Fanta, Sprite i inne są znane niemal wszystkim ludziom na ziemi. Firma zawdzięcza swoją markę nie tylko produktom, ale w dużej mierze trafnym reklamom. Zatrudniano najlepsze firmy aby jak najlepiej trafić reklamą do widza wywodzącego się z danego państwa i kultury. Dzięki dobrze przeprowadzanym kampanią reklamowym wśród młodzieży ale także i nie małej liczby dorosłych obywateli zaszczepiono modę na Coca-Cole. Wśród rówieśników na topie jest kupowanie i picie tylko amerykańskiego napoju i stało się to nawet rodzajem dowartościowania. W Polsce można takie zachowanie zaobserwować wśród młodzieży gdy ostentacyjnie noszą butelkę napoju jakby na pokaz. Duża wartość napojów oczach kupując jest największym sukcesem koncernu. Dzięki temu szefowie poszczególnych regionów mogą kształtować sprzedaż wszędzie tam gdzie środowisko wymaga bycia na topie. Są to przede wszystkim różnego typu dyskoteki, bary, kluby, szkoły i w dużej mierze imprezy plenerowe. Napoje Coca-Cola są w naszym kraju stosunkowo drogie. W państwach Unii Europejskiej: Anglii, Niemczech, Holandii,Włoszech, Belgii, Danii, Francji i wielu innych cena napojów jest około trzy razy niższa w przeliczeniu na możliwości ekonomiczne zwykłego zjadacza chleba w danym państwie.
    Wielu stałych konsumentów Coca-Coli uważa że są uzależnieni od napoju. I coś w tym jest. Składnikiem napoju jest kofeina, która przy regularnym pobieraniu przez organizm może uzależnić. Jako substancja pobudzająca przy regularnym dostarczaniu przez dłuższy okres kiedy zabraknie kofeiny mogą wystąpić objawy odstawienne. Osoba czuję  się słaba ale kiedy wypije Coca-Cole dostaje „ kopa energetycznego”. Oczywiście nie każdy organizm jest w równym stopniu podatny na kofeinę. Tajemnicą receptury są także składniki nie podawane w składzie na etykiecie.admin, 23-05-2011, odsłon: 362
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:tagi